SEO Hizmeti

SEO Hizmeti, Web dünyasında hizmet sunan firmaların google ve benzeri arama motorlarında görünür hale gelmeleri için SEO çalışmalarına ihtiyaç duyulur. Bu çalışmalar sayesinde insanların siteye girişini sağlamak mümkün olur.

Bir çeşit reklam stratejisi de olan bu çalışmalar sayesinde daha çok insana ulaşmak ve büyüme sağlamak mümkün olur. Ancak SEO kapsamlı bir çalışmadır ve bireysel yapılması durumunda başarı garantisi yoktur. Bunun için profesyonel olarak firmalardan SEO hizmeti almak gerekir.

Web siteleri için SEO hizmetini tercih eden kişiler dünyanın her yerinde müşteri veya ziyaretçi bulma imkanı kazanırlar. Bu sayede hedefledikleri başarıya daha kısa sürede ulaşabilirler. Ayrıca ürün satışı veya hizmet sunan bir firma sahibi olurlarsa daha çok müşteri kazandıklarından elde ettikleri gelir daha fazla olur.

Bu hizmetler reklam konusunda da fayda sağladığı için reklam için harcanacak büyük meblağların ortadan kalkmasına yardımcı olurlar. Sizlerde firmanızın büyümesini ve arama motorlarında üst sıralarda olmasını istiyorsanız SEO hizmetinden yararlanabilirsiniz.

SEO Hizmeti Nedir?

SEO hizmeti nedir? Sorusunun cevabını doğru şekilde almak için öncelikle SEO’ nun ne olduğunu bilmek gerekir. SEO Türkçe anlamıyla arama motoru optimizasyonu İngilizce yazılışı ile search engine optimization olan bir kavramdır. Hazırlanan bir web sitesinin yaygın kullanılan arama motorlarında yapılan aramalarda üst sıraya yerleşmesi için yapılan çalışmaların tümüne SEO denir.

SEO çalışmaları anahtar kelime seçimi, içerik kalitesi, başlık ve meta seçimi, kullanıcı deneyimi, site içi linkler, site hızı ve mobil uyumluluk gibi pek çok işlemden oluşur. Bunun yanı sıra SEO’nunbaşarılı olması için hedef kitlenin doğru belirlenmesi ve hedef kitlenin ilgisini çekecek çalışmalar yapılması gerekir. Bu çalışmalar sayesinde arama motorunda istenilen başarıya ulaşılabilir.

SEO (arama motoru optimizasyonu) hizmeti SEO üzerine uzmanlık yapan firma ve kişilerin sunduğu bir hizmettir. Bu hizmet işletmeler ve işletmeler adına açılacak web sitelerin türüne göre çeşitlenir.

SEO hizmet çeşitleri ise şunlardır;

 • Teknik SEO,
 • Sayfa İçi SEO,
 • Sayfa Dışı SEO,
 • Yerel SEO
 • Sesli SEO hizmetidir.

Teknik SEO web sitesinin arama motoru sıralamasında üst sıraya yerleşmesini sağlayacak teknik unsurların optimize edilmesini sağlayacak çalışmaları içerir. Bu çalışmalar kod verimliliği, web sitesi hızı, mobil uyumluluk ve https uyumluluğu çalışmalarıdır.

Sayfa içi SEO çalışmaları web sitesinin sıralamasını etkileyecek sayfa öğelerinin optimize edilmesini sağlayan SEO çalışmalarıdır. Bu çalışmalar kapsamında başlık, meta açıklamaları ve sayfa içeriği düzenlemeleri yapılır. Sayfa dışı SEO çalışmaları ise web sitesinde yer alan sayfalarla alakalı olmayan optimize çalışmalarını kapsar. Bu çalışmalar ise backlink, sosyal medya ve alan adı konulu çalışmalardır.

Yerel SEO çalışmaları ise web sitesinin sahibi olan işletmenin yakın çevresindeki müşteriler için yapılacak çalışmaları kapsar. Böylelikle müşterilerin işletmeye daha kolay ulaşması sağlanır. Bu yönden yerel SEO geleneksel SEO ile de benzerlik gösterir. Yapılan çalışmalar sayesinde firma arama motorlarında içinde bulunduğu bölge firmaları arasında üst sıralara yerleşme imkanı bulur.

Sesli SEO çalışması ise son dönemlerde popüler olan SEO hizmetlerindendir. Arama motorlarında yapılan sesli aramalarda web sitesinin üst sıraya ulaşması hedeflenir. Bu SEO hizmetinde web sitesinin hızlı çalışması, ssl güvenlik sertifikasının kullanılması ve şifreleme işlemi için uygun soruların hazırlanması gerekir.

SEO Hizmeti, işletmenizin Google arama motorunda bulunmasına yardımcı olmaktadır.

Ben Özgür Altun. 2010 Yılından itibaren Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ile ilgileniyorum. 2010-2013 yılları arasında SEO çalışmaları gerçekleştirdikten sonra sektöre ara verme kararı aldım ve tekrardan 2021 yılında sektöre geri döndüm. Artık Profesyonel SEO Hizmeti hizmeti vermekteyim.

WhatsApp İletişim

Profesyonel SEO Hizmeti?

Profesyonel SEO hizmeti nedir? Bu hizmet SEO konusunda deneyim ve başarı kazanmış kişiler ya da firmalardan alınan hizmete verilen isimdir. Bu hizmetin normal SEO hizmetinden farkı ise Yahoo ve Google gibi arama motorlarında ilk sayfada yer almayı sağlamalarıdır. Ayrıca bu hizmet sayesinde işletme web siteleri için kapsamlı arama motoru optimizasyon çalışmaları yapılır. Profesyonel SEO sitenin organik trafiğinin yükselmesi ve aramalarda ilk sayfada görünür olması için gerekli olan tüm hizmetleri kapsar.

Profesyonel SEO hizmetini veren kişiler veya firmalar SEO hizmetine dair kendisini geliştirmiş kişilerdir. Firmanın yer aldığı sektöre uygun stratejiler geliştirebilen başarı oranı yüksek hizmetler sunan ve sizin adınıza en iyi çalışmayı yapabilecek yeterliliğe sahip kişilerdir.

Bu hizmeti veren kişiler profesyonel SEO uzmanı olarak anılırlar. SEO ajanslarına bağlı çalışabilecekleri gibi bireysel olarak da çalışabilirler. Ellerinde bulunan referanslar sayesinde profesyonel SEO hizmetine ihtiyaç duyanlar için uygun bireyler olduklarını kanıtlayabilirler.

Profesyonel SEO hizmetine başlanırrken ilk olarak işletme için doğru anahtar kelimelerin belirlenmesi sağlanır. Anahtar kelime belirlemesi için yaygın olarak google anahtar kelime planlayıcı kullanılarak yapılır. Kelime belirlenirken tercih edilen kelimenin ilk sayfada web sitesinin görünmesini sağlaması hedeflenir. Kelime belirlenirken herkesin aklına gelebilecek kelimeler yerine ilk tercih edilmeyi sağlayacak farklılık içeren kelimeler tercih edilir.

Web sitesi için anahtar kelimesinin belirlenmesinin ardından ikinci olarak web sitesinin alt yapısı incelenir. Alt yapı incelemesinde mobil uyumluluk, site hızı, ssl sertifikası, site içeriği, güncellik, ürün ve hizmetlerin doğru anlatılması yönünde çalışmalar yapılır. Bu sayede sitenin sadece arama motorunda ilk sayfada görünmesinin dışında siteye giriş yapan kullanıcıların sitede kalıcı olmasına da yardımcı olunur.

SEO İç Optimizasyon?

SEO iç optimizasyonu; Bir web sitesinin ne ile ilgili olduğunu arama motorlarının anlamasını sağlamak için yapılan optimizasyon çalışmalarının ismidir. On page SEO olarak da anılan bu çalışmalar sayesinde motordaki sıralamayı etkileyecek sayfa öğeleri site ve arama motorlarına uyumlu olacak şekilde optimize edilir.

Böylelikle sitede yer alan içerikler hakkında yapılan bir arama olduğunda arama motorları kullanıcıları sayfaya yönlendirir. Doğru çalışmalar ile yönlendirmenin doğal şekilde gerçekleşmesini sağlar.

Arama motorları aramalarında web sitesi içeriklerine ulaşmak ve sıralamada üst sırada yer almak için yapılan SEO iç optimizasyon çalışmaları şunlardan oluşur;

 • Meta Title (sayfa başlıkları): SEO iç optimizasyonunun en önemli çalışmasını meta title veya sayfa başlıklarının belirlenmesi oluşturur. Bu çalışma kapsamında kullanıcının sayfaya tıklaması için ilgi çekici başlığın belirlenmesi sağlanır. Ancak ilgi çekici başlık seçerken site içeriğine uygun olmasına dikkat edilir. Doğru başlığını belirlenmesi sayesinde sayfa daha çok tıklanacak ve değeri yükselecektir. Ayrıca başlıkların anahtar kelime içermesine yönelik çalışmalar yapılır. Başlık uzunluğunun ise 60 karakterden uzun olmamasına özen gösterilir.
 • Url Yapısı: SEO kapsamında gerçekleştirilen ikinci çalışma site url yapısının uygunluğunun sağlanmasıdır. Site için kullanılacak url yapısının anlamlı kelimelerden oluşması sağlanır. Bu sayede kullanıcılar urlyi okuyarak tıklama gerçekleştirebilirler. Ayrıca url yapısı oluştururken belirlenen anahtar kelimenin url içerisinde yer alması sağlanır. Url yapısının düzgün hazırlanmış olması sayfanın doğru linklenmesini sağlayacağından sorunsuz ulaşım imkanını da sağlar.
 • Yazı Başlıkları: SEO çalışmalarında yazı başlıklarının doğru kullanılması da önemlidir. Yazı başlıkları insanların ilgisini çekmesi ve sitede uzun süre kalmasını sağlayacak şekilde belirlenir. Ayrıca söz konusu yazı başlığının yapılan aramaya dair içerikleri içeren başlıklar olmasına önem verilir. Başlıkların H1 etiketine sahip olması da SEO için gereklidir ve başlıklar H1 etiketi ile hazırlanır. Ayrıca yazı başlığının anahtar kelimeyi içermesi sağlanır.
 • Site Hızı: İç optimizasyon kapsamında hazırlanan web sitesi için hız çalışmaları da yapılır. Bir web sitesinin hızlı açılması ve sayfalar arasında geçişin hızlı olması kullanıcıların sitede daha çok vakit harcamasını sağlar. Buda etkileşimin ve site değerinin yükselmesine katkı sağlar. Ortalama 3 saniyeden yavaş açılan ve bekleme ihtiyacı duyulan sitelerde kullanıcılar vakit harcamadan başka sayfaları incelemeye giderler. Site hızının kontrolü için ajanslar GT Matrix ve Google Page Speed araçlarından yararlanırlar ve site hızının yavaş olması durumunda siteyi hızlandıracak çalışmalar yaparlar.
 • Anahtar Kelime Yoğunluğu: SEO çalışmaları kapsamında anahtar kelime yoğunluğunun uygunluğu konusunda da çalışmalar yapılır. Bir sitede kullanılacak anahtar kelimelerin içerik uzunluğu ile orantılı olması gerekir. İçerikten az veya çok anahtar kelimenin kullanılması başarısızlığa neden olur. Bu nedenle içerik uzunluğu göz önüne alınarak anahtar kelime kullanım oranı belirlenir. Bunun için geliştirilmiş anahtar kelime yoğunluğu belirleme araçlarından yararlanılır.
 • İçerik: İç optimizasyon çalışmaları için önemli kavramdır. Bir sitenin içeriğinin özgün olması ve kopya olmayan içeriğe sahip olması daha çok kullanıcının siteye giriş yapmasını sağlar. Bunun için işletmeye ait site içeriklerinin özgün olup olmadığı ve kopya durumu araştırılır. Özgünlük içermeyen veya site ile alakası bulunmayan içeriklerin siteden kaldırılması sağlanır. Bu sayede Seo çalışmalarında başarı elde edilebilir.
 • Görsel Kullanımı: Web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda bulunması için içeriklere uygun görsel öğeleri içermesi de gerekir. Bu nedenle iç SEO’ da görsel kullanımı da araştırılır. İçerik için yetersiz görsel öğe varsa yeni öğelerin eklenmesi sağlanır. Bunun dışında yoğun kullanım bulunuyorsa gereksiz resimlerin siteden kaldırılması sağlanır. Ayrıca görsel öğelerin boyutlarının da büyük olmamasına dikkat edilir.
 • Mobil Uyumluluk: Günümüzde bilgisayar yerine mobil cihazların kullanılması web sitelerinin mobil uyumlu hale getirilmesi zorunluluğunu getirmiştir. Bunun için sitenin üst sıraya ulaşması için mobil uyumluluğa sahip olması da şarttır. Böylelikle mobil cihaz kullanıcıları siteye girerek istedikleri işlemleri rahatlıkla yapabilirler. Sitenin mobil uyumlu olmaması ve mobil cihazda açılmaması kullanıcıların siteden uzaklaşmasını sağlar. Bunun için web sitesi hazırlanırken mobil uyumlu olması yönünde de çalışmalar yapılır.

Bunların dışında SEO iç optimizasyonu kapsamında liste içerik kullanımı, domain otoritesi, link kalitesi, güncelleme, kullanıcı deneyimi tasarımı gibi konularda da çalışmalar yapılır.

SEO Dış Optimizasyon?

Off page SEO hizmeti nedir? Off page SEO veya SEO dış optimizasyon web sitesi için site dışında yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir. İç SEO  çalışmalarının tamamlandığı bir web sitesinin sosyal medya, link alma, forum, içerik pazarlama ve etkileyici pazarlama konusunda yapılan çalışmaları içerir. Bu çalışmaların sonucunda da hazırlanan web sitesinin arama motorunda üst sırada yer alması sağlanır.

SEO ajanslarının SEO dış optimizasyon çalışmalarının detayları ise şunlardır;

 • Backlink Almak: Hazırlanan web sitesi için başka sitelerden link alma işlemini kapsar. Bu sayede site arama motorlarına tavsiye edilerek yükselme sağlanır. Ayrıca backlinkler sayesinde marka değerinin artırılması da kolaylaşır. Backlink sosyal medyadan, metin üzerinden, pdf sitelerinden, haber sitelerinden ve eğitim kurumlarına ait sitelerden alınabilir. Backlink alımının dış SEO  için başarı sağlaması google arama motoru tarafından güvenilir ve değerli olarak kabul edilen siteler üzerinden yapılması gerekir. Bu sayede sıralamanın yükselmesi mümkün olur. Aksi takdirde site backlinkler değersiz görülür ve yükselme sağlanmaz.
 • Sosyal Medya: SEO dış optimizasyon kapsamında web sitesi için sosyal medyadan yararlanılabilir. Facebook, Twitter veya İnstagram gibi sosyal medya platformlarında siteye ait sayfa açılması veya link paylaşılması sayesinde daha çok kullanıcıya ulaşılabilir. Linkler sayesinde siteye daha çok kişi giriş yapacağından etkileşim artar.
 • Forum: Forum sayfalarından bağlantı alarak web sitesinin daha çok kişiye ulaşması ve sıralamada yükselmesi sağlanabilir. Bunun için en yaygın kullanılan forumlar tercih edilir. Forumlar üzerinden müşterilere ve müşteri potansiyeli olan kişilere kolaylıkla ulaşılabilir.
 • Konuk İçerik Yayınlama: Dış SEO çalışmaları için web sitelerinde konuk yazar olarak içerik yayınlanabilir. Bu içerikler sonrasında hazırlanan sitenin linki verilerek insanların siteye yönlendirilmesi mümkün olabilir. Bunun için popüler sitelerde verilen hizmet veya ürünlere dair içerikler yayınlanabilir.
 • Marka Oluşturma: SEO çalışmalarında başarı sağlamak için marka oluşturma etkili bir işlemdir. SEO ajansları yardımıyla marka çalışmaları yapılabilir. Bu sayede oluşturulan marka için hazırlanan sitenin daha güvenilir ve tercih edilir hale gelmesi sağlanabilir. Markayla güvenilirlik sağlandığı için sitelerden bağlantı alma oranı da artar. Bu sayede daha çok kişiye hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün olur.

Bunların dışında içerik pazarlama, etkileyici pazarlama ve zararlı backlinkleri siteden kaldırma gibi çalışmalarla dış SEO çalışmalarında başarı sağlanabilir.

SEO Hizmeti Fiyatları?

SEO hizmeti nedir? Diye soran kişilerin merak ettiği konulardan birisi de SEO hizmetleri fiyatlarıdır. SEO hizmetlerinde fiyatlar verilecek hizmetin içeriğine göre belirlenir. Bir web sitesi için profesyonel olarak veya %100 SEO çalışmaları yapılacaksa ödenecek fiyatın yüksek olması mümkündür.

SEO hizmet fiyatlarında hizmet verilecek sitenin yaşı, anahtar kelime türü, rekabet düzeyi, backlink alma durumu ve anahtar kelime zorluğu gibi unsurlar etkilidir. Ayrıca fiyat firmaların tecrübesi ve başarısına bağlı olarak değişir. Buna ek olarak verilecek SEO hizmet türü fiyat konusunda etkilidir.

SEO Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Firmanızın içinde bulunduğu sektördeki rakiplerinden internet dünyasında önüne geçmek ve başarılı SEO çalışmalarına sahip olmak için SEO hizmetinden yararlanmaya karar vermiş olabilirsiniz. Başarıya ulaşmak için aldığınız hizmetin doğru olması gerekir. Bu nedenle SEO hizmetini alırken dikkatli olmanız gerekir. Bu hizmeti alırken dikkat etmeniz gerekenler şunlardır;

 • SEO hizmetini almadan önce iyi bir pazar araştırması yapın: Firmanızın web dünyasına açılması için açmış olduğunuz web sitesi için SEO hizmetini almadan önce iyi bir pazar araştırması yapın. SEO hizmetlerinin nasıl sunulduğunu, popüler hizmet seçeneklerini, bu çalışmalarla başarılı olan firmaları ve SEO hizmetinin yararlarını öğrenin. Hizmet detaylarına ulaşmanız firma seçiminizi kolaylaştırır.
 • SEO hizmetleri için talep edilen fiyatları öğrenin: SEO hizmetleri için talep edilen fiyatları öğrenmeniz sayesinde ayırmanız gereken bütçe konusunda fikir edinebilirsiniz. Ayrıca hizmet detaylarının artması durumunda fiyattaki artışları görebilir ve fiyat konusunda size avantaj sağlayacak firmaları seçebilirsiniz. Ayrıca görüşmeler yaparak fiyatların hangi hizmetlere göre belirlendiği detaylarını da öğrenebilirsiniz.
 • Müşteri portföyünü ve yaptıkları çalışmaları öğrenin: Hizmeti almaya karar verdiğiniz ajansın müşteri portföyünü almanız ve yaptıkları çalışmaları incelemeniz kararınızın doğru olup olmadığını anlamanızı sağlar. Firmanın verdiği SEO hizmeti nedir ve firma tarafından yapılan SEO çalışmalarının başarılı olup olmadığını öğrenerek hedefinize kısa sürede ulaşıp ulaşamayacağınızı öğrenebilirsiniz. Çalıştığı firma çeşidi fazla olan SEO ajanslarının size uygun hizmet vermesi daha kolay olur. Ayrıca bu konuda elde ettikleri deneyim ve başarılar sizi isteğinize daha kolay ulaştırır.
 • SEO hizmet detaylarını öğrenin: Firmanız için alacağınız SEO hizmetinin detaylarını öğrenin. SEO çok kapsamlı bir uygulama olduğundan seçtiğiniz firmanın sizi amacınıza ulaştıracak hizmetleri verip vermeyeceğini öğrenin. Backlink, anahtar kelime araması, site tasarımı, analiz ölçümleme, yerel SEO , içerik stratejisi ve link alma hizmetlerinin SEO hizmetine dahil olup olmadığını öğrenin.
 • Firmanız için özel çalışmaları olacak mı öğrenin: Arama motoru optimizasyonu çalışmalarının başarılı olmasının yollarından birisi de firmanın size özel çalışmalar yapmasından geçer. Verilecek standart hizmetler firmanızın hedef kitlesine, kuruluş amacına veya satış profiline uygun olmayabilir. Bu nedenle seçtiğiniz SEO ajansı ve alacağınız hizmetin size özel çalışmalar içermesi gerekir. Firmanıza özel anahtar kelimelerin kullanılması, içerik yayınlanması ve konu etiketlerinin kullanılması insanlara daha kolay ulaşmanızı sağlar.
 • SEO çalışması raporu sunup sunmayacaklarını öğrenin: Aldığınız SEO hizmetinin başarılı olup olmadığını sizlere sunulan raporlar sayesinde öğrenebilirsiniz. Ayrıca raporlar sayesinde sitenizin hangi konularda desteğe ihtiyacı olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu nedenle hizmeti alırken tercih edeceğiniz firmanın raporlama hizmeti verip vermediğini ve stratejilerinin ne olduğunu öğrenin. Raporlama hizmetini içeren SEO ajansıyla çalışırsanız çalışmaların başarılı olup olmadığını da öğrenme imkanı bulursunuz.
 • SEO hizmetinde analiz stratejilerinin neler olduğunu öğrenin: SEO çalışmalarında analiz stratejisi en az raporlama kadar önemlidir. Google web sitelerinin arama motoru sonuçlarını yalnızca organik olarak firmalara sunar. Ancak hazırlanmış bir sitenin SEO başarısı için daha kapsamlı analizlere ihtiyaç vardır. Site veya firmaya uygun anahtar kelimelerin belirlenmesi, geri dönüşü yüksek anahtar kelimelerin hangileri olduğu, hedef kitlenin belirlenmesi ve kaliteli içerikler için analiz çalışmasına ihtiyaç vardır. Bunun için firmanın hangi stratejiler üzerinde çalıştığını öğrenerek kararınızı verebilirsiniz.
 • Verilecek SEO hizmetinin uzun vadeli yarar sağlayıp sağlamayacağını öğrenin: Web siteleri için yapılan SEO çalışmalarının etki süresi 4-6 ay aralığında değişir. Bu nedenle alınan hizmetin uzun vadeli olması ve uzun vadede başarı sağlamaya yardımcı olması gerekir. Anlık başarıların uzun süreli olmayacağı göz önüne alınarak hizmet alırken firmanın uzun vadeli yarar sağlayacak çalışmalar yapıp yapmadığını öğrenmelisiniz. Bunun için firmaların çalışmalarını inceleyebilirsiniz.
 • Siteniz üzerinde yapılacak çalışmaların detaylarını öğrenin: İşletmenize ait web sitenizin iyileştirilerek SEO’ ya uyumlu olmasını ve sıralamada yükselmesini isteyebilirsiniz. Bu durumda çalışacağınız firmadan siteniz üzerinde hangi çalışmaları yapacaklarını öğrenmeniz gerekir. Firma rekabet analizi, anahtar kelime analizi, sayfa değeri analizi ve alan adı analizi yapıyor mu öğrenebilirsiniz. Bu sayede SEO’ya uyumlu olmayan durumlarda siteniz ve size yardımcı olup olmayacaklarını öğrenebilirsiniz. Bu analizleri yaptığını belirten firmalarla çalışarak sıralama başarısı elde edebilirsiniz.

Bu konulara dikkat etmeniz ve seçim konusunda hassas davranmanız alacağınız SEO hizmetinin firmanız için yararlı olmasını kolaylaştırır. Ayrıca bunlara ek olarak tercih edeceğiniz SEO ajansı tarafından size hizmet vermesi için seçilecek personelin tecrübe ve deneyim durum hizmetinizin başarısında etki sağlar. Bu nedenle şirkete ek olarak SEO danışmanı konusunda da referans taleplerinde bulanabilirsiniz.

Sonuç

İşletme web siteniz için SEO hizmeti alırsanız sizin yerinize SEO firmaları sitenizi SEO’ ya uyumlu hale getirir. Sitenizin içeriği ve işletmenizin sektörüne uygun iyileştirme çalışmaları yaparak arama motorunda üst sıralara ulaşmanızı sağlar. Böylelikle internet kullanıcılarınızın sitenizi görmesini, tıklamasını ve sitenize girerek inceleme yapmasını sağlar.

Ürün satışı yapıyorsanız kullanıcıların ürünlerinden satın alması ve müşteri sayınızın artmasını sağlar. Ayrıca yapılan Seo çalışmaları ile rakiplerinizin önüne geçmenizi kolaylaştırır ve daha kısa sürede büyüme elde etmenizi sağlar.

Hazırlamış olduğumuz SEO hizmeti nedir içeriği sayesinde web siteniz için alacağınız SEO hizmetinin nasıl olması gerektiğini, hangi çalışmaları kapsadığını öğrenebilirsiniz. Hizmet için belirlenecek fiyatlarda hangi faktörlerin etkili olduğunu öğrenebilirsiniz.

SEO konusunda profesyonel olan kişi veya firmaların hangi özelliklere sahip olacağını öğrenebilirsiniz. Ayrıca içerik sayesinde SEO konusunda bireysel çalışmalar yapma imkanı da bulabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey  aşağıda yer alan WhatsApp butonuna tıklamak ve benimle iletişim kurmak.

WhatsApp İletişim