SEO Eğitimi – Başlangıç Seviye Google SEO Eğitimi – Özgür Altun

SEO Eğitimi, başlangıç düzeyi faktörleri öğreten ve uygulama yapabilmeniz için gerekli alt yapıyı sağlayan bir eğitim sürecidir.  Eğitimde, arama motorlarının mantığını ve önemini, anahtar kelime araştırmasını, SEO uyumlu metin yazma tekniklerini, web site (HTML ve CSS) önemi ve optimizasyonunu, backlink alma stratejisi, yerel SEO stratejisi, Google Analytics, Google Search Console, SEO araçlarının kullanımı, SEO’da algoritma güncellemeleri ve geleceği hakkında detaylı bir eğitim çalışması yapılmaktadır.

Bu eğitimin sonunda ister kendi web sitenizde SEO çalışmaları yapabilir ya da profesyonel kariyerinize SEO uzmanı olarak devam etme imkanı bulabilirsiniz.

SEO eğitimi görseli
SEO eğitimi görseli

SEO Eğitimi Nedir?

SEO eğitimi, Arama Motoru Optimizasyonu’nun (SEO) temellerini ve uygulamalarını öğretmeyi amaçlayan bir eğitim programıdır. SEO, web sitelerinin arama motorlarında daha üst sıralarda yer alması ve organik trafik çekmesi için yapılan stratejik çalışmaların tümünü kapsar.

SEO Eğitimi Ne İşe Yarar?

SEO eğitimi, web sitelerinin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını ve organik trafik çekmesini sağlayarak bir dizi fayda sunar.

SEO Eğitimi Nasıl Alınır?

Arama motorlarının önemi her geçen gün artarak devam etmektedir. Bu artış ile birlikte web sitelerinin SEO yapmaları zorunluluk haline gelmiştir. Bu eğitimle ilgili bilgi edinmek isteyen kişiler, bu alanda uzmanlaşmış referansları bulunan bir eğitmenden bire bir mentörlük eşliğinde eğitimler alabilir.

SEO Eğitimi Aşamaları Nelerdir?

SEO eğitimi, başlangıç seviyesi, orta seviye ve ileri seviye SEO eğitimlerini kapsamaktadır. Bizler size işin en zor kısmı olan temel eğitim seviyesini aktarmış olacağız. Bundan sonra ki süreçte kendinizde orta ve ileri seviye bilgileri işleyebiliyor olacaksınız.

Başlangıç (Temel) Seviye SEO Eğitimi

SEO eğitim temelini oluşturan bu sette SEO’nun mantığını, arama motorlarının çalışmasını ve kendi sitenizi SEO çalışması yapmanın başlangıç seviyesini öğrenmiş olacaksınız.

Başlangıç (Temel) Seviye SEO Eğitimi Konuları

Aşağıdaki maddelerde hangi konularda bilgi sahibi olacağınızla ilgili detaylar bulunmaktadır.

 • SEO’nun Tanımı ve Önemi
 • Anahtar Kelime Araştırması
 • SEO Dostu İçerik Oluşturma
 • SEO uyumlu metin yazma teknikleri
 • Web sitesi yapısının (HTML, CSS) önemi ve optimizasyonu
 • Teknik SEO
 • Backlinkler ve onların SEO üzerindeki etkisi
 • Yerel SEO’nun önemi
 • Google Analytics, Google Search Console ve diğer SEO araçlarının kullanımı
 • Google algoritma güncellemeleri ve SEO stratejileri üzerindeki etkisi
 • SEO Dostu İçerik Oluşturma

SEO Eğitimi İçin Gerekli Bilgiler?

Temel düzeyde SEO eğitimleri için kapsamlı bir alt yapınız olması gerekmemektedir. Öğrenmeniz için temel bilgiler aşağıdaki gibidir.

 • Excel Bilgisi
 • Google E-Tablo Kullanımı

SEO Eğitimini Kimler Başvurmalı?

Web sitelerini yükseltmek isteyen site sahipleri, SEO alanında kariyer yapmak isteyen kişiler, algoritma mantığını kavramak isteyen pazar yeri sahipleri, kişisel gelişimine önem verenler başvurabilir.

 1. Cirosunu artırmak isteyen işletmeler.
 2. Kariyerine SEO uzmanlığını katmak isteyenler.
 3. Yeteneklerini geliştirmek isteyenler.
 4. ADS ödeme yükünü azaltmak isteyenler.

SEO Eğitimi Nasıl Yapılmaktadır?

SEO eğitimi, bire bir mentörlük eşliğinde verilmektedir. Tamamen sizlerin öğrenmesine yönelik olan eğitimler öğrenme garantili olarak yapılmaktadır.

Ozguraltun.com.tr Akademi SEO Eğitimleri

Ozguraltun.com.tr olarak bizler SEO, Backlink, Adwords ve Sosyal medya eğitimleri üzerine sertifikalı eğitimler vermekteyiz.

Örnek olarak aşağıdaki video’dan eğitimlerimizin akışını inceleyebilirsiniz.

Sertifikalı SEO Yol Haritası Eğitimi

Kendi sitenizle ilgili nasıl bir strateji oluşturacağınızı; Bu yapılacak strateji doğrultusunda web sitenize nasıl müdahale edeceğinizle ilgili bilgi paylaşımı. Bu yolda hangi araçları kullanmanız gerektiği, hangi kritik raporları takip edeceğinizle ilgili detaylı bir bilgi paylaşımı olacaktır.

SEO Çalışmalarınıza Katkı Sağlayacak Diğer İçeriklerim

Sizler için SEO çalışmalarınıza katkı sağlayacak içerikleri bir araya getirdim. Aşağıdaki içerikleri incelemeniz ve örneklerle uygulamanız kısa sürede SEO performansınızın artmasını sağlayacaktır.

 1. SEO Hizmeti
 2. SEO Nasıl Yapılır
 3. SEO Uzmanı
 4. SEO Çalışması
 5. SEO danışmanı
 6. SEO Nedir
SEO Eğitimi Hemen Başvur
SEO Eğitimi Hemen Başvur